portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Pogodne - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Pogodne - sprawy osiedlowe » Forum » Kościelny fotograf na chrzest
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kościelny fotograf na chrzest

Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
PB 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Paź 16, 2007 1:39
Posty: 3

PostWysłany: Wto Paź 16, 2007 19:16    Temat postu: Kościelny fotograf na chrzest

Czuję się w obowiązku by ostrzec wszystkich rodziców pragnących ochrzcić swoją pociechę w naszym kościele. Ksiądz Proboszcz usilnie prosi by nie nadużywać podczas mszy aparatów fotograficznych, gdyż jest możliwość otrzymania zdjęć od fotografa, który na tą uroczystość robi zdjęcia dla wszystkich.
I tu uwaga: fotograf życzy sobie za same zdjęcia nagrane na byle jakiej płycie, bez jakiejkolwiek obróbki (nawet zdjęcia nie są obrócone właściwie), jak również bez pudełka - 150 zł!!
Według mnie jest to zwykłe złodziejstwo i żerowanie na uczuciach rodziców. Sześć chrztów w ciągu 45 minut to 900 złotych zarobku. To największa stawka o jakiej w życiu słyszałem.
Sam fotograf był bardzo nachalny podczas uroczystości i nadużywał lampy błyskowej co całkowicie uniemożliwiało normalne przeżywanie tej ważnej chwili.
Co więcej mam szczery żal do Księdza Proboszcza, który powinien lojalnie powiedzieć ile taka przyjemność będzie kosztowała. Lecz wtedy podejrzewam, że wszyscy uzbroiliby się w aparaty cyfrowe.
dittka 
   

VIP


Dołączył: Sob Paź 14, 2006 22:28
Posty: 648
Skąd: Nieborowska

PostWysłany: Wto Paź 16, 2007 21:44    Temat postu: Re: Kościelny fotograf na chrzest

Nasz proboszcz zawsze miał głowę do interesów - dał się poznać z tej strony już za czasów proboszczowania na Przymorzu...
_________________
pozdrawiam - dittka
7965699
walenty
Zaglądajacy


Dołączył: Sob Lut 17, 2007 13:17
Posty: 20
Skąd: pogodne

PostWysłany: Wto Paź 16, 2007 22:57    Temat postu: Re: Kościelny fotograf na chrzest

teraz tylko czekać ile sobie krzykną na budowę nowego kościoła, pewnie co łaska ale najczęściej dają1000 zł.
dittka 
   

VIP


Dołączył: Sob Paź 14, 2006 22:28
Posty: 648
Skąd: Nieborowska

PostWysłany: Wto Paź 16, 2007 23:07    Temat postu: Re: Kościelny fotograf na chrzest

walenty napisał:
teraz tylko czekać ile sobie krzykną na budowę nowego kościoła, pewnie co łaska ale najczęściej dają1000 zł.


Jak na razie, to nie mogę powiedzieć: przez ponad 5 lat mieszkania tutaj tylko raz usłyszałam nieśmiałe pytanie, czy mamy cegiełkę i numer konta kościoła.

Ale wcześniejsze obserwacje z Przymorza każą mieć oczy i uszy otwarte.

_________________
pozdrawiam - dittka
7965699
MarioFax 
   

VIP


Dołączył: Pon Mar 27, 2006 14:24
Posty: 1388
Skąd: tylko Gdańsk

PostWysłany: Śro Paź 17, 2007 8:31    Temat postu: Re: Kościelny fotograf na chrzest

Bosze kochany Shocked Shocked Shocked

... aż mi się chce powiedzieć - " A nie mówiłem Exclamation " ... kiedyś w pewnym wątku poruszyłem to co napisała dittka, a co niektórzy mnie za to zrugali... ba post dot. podobnego proboszcza został zamknięty przez modera, i dodatkowo ukazał się artykuł w Dzienniku Bałtyckim gdzie opisywany bohater groził założeniem sprawy sądowej...

Dość dobrze znam środowisko księży... znam wielu wspaniałych z powołania duchownych... ale... niestety "biznes is biznes" Sad także również czekam na
Cytat:
ile sobie krzykną na budowę nowego kościoła


Pozdrawiam

_________________
... wzniesioną głowę buntownika łatwo katowski ścina topór....
A&A&M 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Lut 08, 2006 9:30
Posty: 46
Skąd: Wrzeszcz (jeszcze)

PostWysłany: Śro Paź 17, 2007 9:40    Temat postu: Re: Kościelny fotograf na chrzest

To ja dorzucę jeszcze ciekawostkę.
Mamy małe dziecko. Chcieliśmy je ochrzcić. I jako że jesteśmy katolikami z przekonania (nie tylko bo tak się utarło, albo że z przyzwyczajenia) ceremonia ta dla nas była ważnym wydarzeniem. I chcieliśmy, żeby było ładnie. Chrzty w naszej parafii nie wydawały mi się "ładne" ze względu na brak miejsca (kiedyś na mszy było ok 10 chrztów i ścisk przy ołtarzu byl niemiłosierny; moim zdaniem miejsca jest na 2-3 spokojne chrzty), zakaz robienia zdjęć własnym aparatem (ksiądz wprost powiedział, że nie można, co przy tym tłoku było nawet wytłumaczalne), niemożność zrobienia fotek po mszy przy ołtarzu(wiadomo chrzestni, dziadkowie itd z wnuczątkiem), bo zaraz była następna msza. Chrzest miał być ważną uroczystością dla nas, przeprowadzoną w spokoju, bez przepychanek przy ołtarzu. No i chcieliśmy pamiątkę w postaci własnych fotek. I z tych powodów chcieliśmy zrobić chrzest w innej parafii. Ta inna parafia zażyczyła sobie zgody naszego proboszcza; ot, częsta praktyka. No i nasz proboszcz się nie zgodził! Najpierw byo miło; potem już trochę mniej. Wytłumaczyliśmy, czemu podjęliśmy taką decyzję. Ksiądz na to, że to nie są poważne argumenty i że nasze plany odnośnie chrztu dziecka nie mają znaczenia, bo w życie nie polega na tym, żeby wszystko było zgodne z naszymi marzeniami. Ha, to na czy niby ma polegać. Nie wymyśliliśmy sobie czegoś niestworzonego, a akurat chrzest w innej parafii leżał w zasięgu naszych możliwości. Poza tym nie będę wymyślać innych nieprawdziwych argumentów, żeby ksiądz zmiękł. My uczciwie podeszliśmy do problemu, bo gdzie jak nie w kościele ma człowiek być uczciwy. Postawiliśmy sprawę jasno, że chrztu tutaj nie zrobimy i albo ksiądz da nam tą zgodę, albo utrudni nam życie. Nie dał. Uparł się i tyle. Udało się zrobić chrzest w innym miejscu, bo nie byliśmy jeszcze wypisani ze starych parafii, nawet wymeldowani z poprzednich miejsc zamieszkania. I była to dobra decyzja. Chrzest był elegancki, spokojny. Były cztery chrzty i cztery ławki przy ołtarzu były zarezerwowane dla dzieciaczków i rodziców. U nas takiego zwyczaju nie ma, każdy siada gdzie chce, a potem się woła ojca chrzestnego, żeby przyszedł bo już ceremonia się zaczyna. Widziałam taki obrazek na własne oczy. I tata chrzestny przeciskał się z ławki gdzieś ze środka kościoła, żeby dobiec do ołtarza.
U nas jest to na razie kaplica i nie ma co mieć pretensji, że jest ciasno. No ale nie można mieć za złe rodzicom, że chcą ładnego chrztu dla swojego dziecka. Zresztą tak dużo trzeba, żeby zrobić dodatkową mszę tylko dla tych ochrzczonych? Rodzice + chrzestni + rodzina przy 10 chrztach to już 3/4 kaplicy. Można też zrobić chrzest na ostatniej mszy, żeby spokojnie to zdjęcie zrobić, spokojnie wyjść nawet, a nie przepychać się między ludźmi, ktorzy już wczodzą na następną mszę. Zasugerowaliśmy to księdzu, ale pozostało bez echa.
No a 150zł za zdjęcia na płytce to coś więcej niż przesada. Jak ktoś nie ma, albo nie chce dać, to nie będzie miał zdjęcia z chrztu...
Majusza
Forumowicz


Dołączył: Pią Maj 05, 2006 15:23
Posty: 126

PostWysłany: Śro Paź 17, 2007 10:21    Temat postu: Re: Kościelny fotograf na chrzest

Drodzy Rodzice,

Wcale nie jest powiedziane, ze musicie robic chrzest podczas Mszy Swietej. Nie jest to obligatoryjne.

My zazyczylismy sobie chrztu osobno, po Mszy Sw. ze wzgledu na to, ze nasza corcia by nie wytrzymala godzine w kosciole. Fakt, ze chrzcilismy w innym kosciele niz u nas w parafii. Bylo bardzo profesjonalnie jesli mozna tak to nazwac. Bylam zaskoczona, bo ksiadz przeprowadzil chrzest wraz z egzorcyzmami, blogoslawienstwem i innymi ''ciekawostakmi'', ktorych nigdy nie widzi sie na Mszy Swietej towarzyszacej chrztom. Calosc trwala 30 minut i byla przeznaczona wylacznie dla nas, cala ceremonia skupila sie na dziecku i jego najblizszych. Przed chrztem wszyscy uczestniczylismy we Mszy Swietej ( poza Corcia)ale i po chrzcie ksiadz rozdawal komunie Sw.

Moze nalezaloby zasugerowac naszemu Proboszczowi takie roziwazanie skoro jest dostepne w innych kosciolach, oczywiscie jesli rodzice sa tym zainteresowani. Wtedy mozna by wlasnego fotografa sciagnac i tyle.

Ja serdecznie polecam taka forme Chrztu, jest wyjatkowo i przezywa sie ja zupelnie inaczej niz zbiorowy chrzest podczas Mszy Swietej
Komzar 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 28, 2006 12:12
Posty: 128
Skąd: A.J. 25

PostWysłany: Śro Paź 17, 2007 13:03    Temat postu: Re: Kościelny fotograf na chrzest

Ochrzcić dziecko można samemu w bardzo przyjemnych warunkach i z pełną powagą. Nie ma więc co narzekać na proboszcza tylko należy mu podziękować za współpracę i pozamiatane.
A tak przy okazji zanim się zacznie chrzcić to warto się dowiedzieć, czy dziecko sobie tego życzy Smile
653574
wladys 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Cze 14, 2005 13:34
Posty: 50
Skąd: Pogodne, ul. Wawelska

PostWysłany: Śro Paź 17, 2007 14:02    Temat postu: idą zmiany

My chrzciliśmy Gosie w styczniu 2007. Ksiądz nic nie wspominał o zakazie robienia zdjęc, co mie zdziwiło bo np w djecezji pelplińskiej jest zakaz fotografowania przez osoby nie przeszkolone. Nie omieszkał oczywiście zachwalać swojego fotografa. Zdjęcia robił mój brat i były kiepskie (bez urazy brat), pewnie przez słabe światło Laughing . Pozatym brat nie był tak nachalny jak pan fotograf. Za co mu dziekuje bo dziwnie by wyglądało jakby nachalnych w kościele było więcej. Zdjecia faktycznie drożyzna, ale sie zdecydowaliśmy (żona sie zdecydowałaSadSmile
A propo chrztu w innej parafi to nie przyszło mi to do głowy, tak samo jak wyprawienie imprezy po chrzcie u sąsiadów. Chociaż sąsiedzi mają marmury i 63m2. Nie było by ścisku, no i marmury na zdjęciach prezentowały by się zdecydowanie lepiej.
A propos nowego kościoła mamy nadzieje że kiądz zbuduje taki kościół że nie będziemy musieli chrzcić dzieci w innych parafiach! Chodzi o marmury no i żeby był jak pół Lichenia co by tłoku nie było.
ps: impreze po chrzcie wyprawiliśmy w najbiższej restaurancji
bartek w
Zaglądajacy


Dołączył: Sob Paź 15, 2005 12:02
Posty: 10

PostWysłany: Śro Paź 17, 2007 16:08    Temat postu: Re: Kościelny fotograf na chrzest

Witam,

myślałem, że ten temat tu się nie pojawi, ale to znaczyłoby że to ja i moja żona odbiegamy z rozumem od średniej (dziękuję autorowi). Otóż w marcu tego roku chrzciliśmy naszego synka, na naukach przed chrztem ksiądz prosił, aby nie robić zdjęć własnym aparatem, ze względu na zamieszanie itp. - mamy tu zaprzyjaźnionego (sic!) fotografa, który ma dobry sprzęt i najważniejsze -ZEZWOLENIE. OK. przełknęliśmy to. W niedzielę przed mszą dopadł nas ów fotograf, pytam o cenę: Pan: 150 pln!
Na to ja: Dziękuję!
Pan: Ale spokojnie, zrobie zdjęcia, jutro obejrzymy i dopiero się zdecydujecie. OK.
Chrzest - Pan cyka zdjęcia jak szalony (było czworo dzieci), wszystkie obskakuje równo. Poza tym co odważniejsi z innych rodzin zaczynają coraz śmielej podchodzić pod ołtarz i błyskać fleszami. My ostrzegliśmy rodzinę wcześniej, żeby nawet aparatów nie brać do kościoła - a tu taki klops. W tej sytuacji mogliśmy zostać bez żadnej pamiątki z chrztu, wszystko wskazywało że będziemy musieli wziąć zdjęcia od jedynie słusznego fotografa.
W poniedziałek rano, kiedy normalny człowiek wyjeżdża do pracy (byłem już na schodach w drodze na parking), "Pan foto" dzwoni domofonem (z kilkumiesięcznym dzieckiem jest zazwyczaj Mama i tylko ona bo Ojciec pracuje- czyżby Panu foto zależało na obecności tylko jednego rodzica???).
Witam się więc z nim, a on wyciąga kieszonkowe DVD (5cali może monitorek !!!) i oświadcza, że zaprezentuje mi zdjęcia. Obejrzałem je z nim w samochodzie. Biorąc pod uwagę wielkość ekranu w tym "urządzeniu" - nie byłem w sanie ocenić jakości. Od początku byłem nastawiony, że zdjęcia te wezmę, ale chciałem się potargować.
Obejrzałem je dopiero po powrocie z pracy. Zdjęć chyba z 50, większość to powtórzenia (jak wcześniej zapewniał: robi selekcję, usuwa poruszone, prześwietlone, zamknięte oczy itp), jakim sposobem można zrobić ładnych 50 ujęć na takiej statycznej imprezie jaką jest chrzest ??
nieco pojęcia mam o fotografii i szczerze przyznam, że sprzętem jakim ten Pan dysponował (bodajże Nikon d50), nieco zaawansowany amator zrobi lepsze fotki niż on. Ostatecznie z całej płyty wybraliśmy z żoną 1 (słownie jedno!) zdjęcie, które wydrukowaliśmy - reszta nie nadaje się do niczego.
Oczywiście nie zapłaciłem 150 pln, bo po targach dałem mu 120 i wyprosiłem z samochodu. Za 120 pln dostaje się gołą płytę, nawet bez okładki! Pan foto, według zapewnień księdza Marka: "pokończył wszystkie niezbędne kursy", ale moim zdaniem zapomniał o kursie fotograficznym.
Nie wytrzymałem napięcia i tego samego dnia wybrałem się do kancelarii parafialnej żeby sprawę omówić. Niestety byłem tam jeszcze dwa razy i ani razu nie mogłem się do księdza dostać, bo raz spisywał protokół ślubny, raz jeszcze coś innego poza tym trafiałem na kilkuosobową kolejkę. Po tych wyprawach ochłonąłem, emocje ostygły i walkę zarzuciłem...
dlatego właśnie przy okazji taki post wytaczam tutaj ku przestrodze. Jeśli ktoś będzie miał ochotę powalczyć o nasze racje w parafii to chętnie się przyłączę, zdjęcia dalej na płycie przechowuję jako dowód nieudacznictwa.
Pozdrawiam i odradzam korzystanie z usług "Pana foto".
Bartek W
AJ18
MarioFax 
   

VIP


Dołączył: Pon Mar 27, 2006 14:24
Posty: 1388
Skąd: tylko Gdańsk

PostWysłany: Śro Paź 17, 2007 18:58    Temat postu: Re: Kościelny fotograf na chrzest

no to kij w mrowisko został włożony Embarassed (tylko czekać aż zostanie zablkowany przez admina a użytkownicy dostaną bana)

mogę Wam wyjaśnić dlaczego księża nie dają albo niechętnie wystawiają zaświadczenie do uroczystości poza parafią: określę to krótko biznes is biznes... Parafia traci za posługę tak dla przykładu: chrzest w macierzystej parafii co łaska (nie mniej niż np. 300 zł) a parafianie przenoszą uroczystośc do swojej ulubionego innego kościółka i wtedy nie ma już tej kwoty tylko np 50 zł za wydanie zaświadczenia... to samo dotyczy innych posług...
Fotograf... no cóż... z tego co piszecie to trafił na złotą żyłę i ciągnie na maxa przy nieświadomym tudzież świadomym udziale/pomocnictwie Proboszcza, który zapewne też dostaje od fotografa "abonament miesięczny" Embarassed

do usera batek w ja też kiedyś podejmowałem 3 próby dostania się na rozmowę do Proboszcza w godzinach urzędowania Kancelarii i za każdym razem Proboszcz nie miał czasu i spławiał mnie wychylając się ze swojego okna Embarassed pełna żenada Exclamation Exclamation Exclamation

user Majusza napisał
Cytat:
Moze nalezaloby zasugerowac naszemu Proboszczowi...

może jakiś życzliwy wskaże mu ten link... może do niego ktoś pójdzie i pogada z nim... może Nasze IP zostanie namierzone a My napiętnowani...

Pozdrawiam

_________________
... wzniesioną głowę buntownika łatwo katowski ścina topór....
PB 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Paź 16, 2007 1:39
Posty: 3

PostWysłany: Śro Paź 17, 2007 19:25    Temat postu: Re: Kościelny fotograf na chrzest

Jeszcze raz autor tematu musi zabrać głos.
Rzeczywiście Pan fotograf przychodzi w godzinach przedpołudniowych, kiedy w domu znajduje się zazwyczaj tylko matka z dzieckiem. Na szczęście moja żona przemówiła fotografa na 19tą, by spotkał się ze mną.
Po obejrzeniu zdjęć przeszedłem do ofensywy i wytargowałem do 100 złotych (zacząłem od 50ciu). Trzeba z nim twardo, wtedy spokojnie można osiągnąć tą wartość. Jeżeli konuś udało się obniżyć cenę poniżej tego pułapu, proszę o posta. Acha, i dostałem jeszcze na koniec pudełko Twisted Evil
Irma
Stały bywalec


Dołączył: Pon Wrz 18, 2006 21:28
Posty: 55
Skąd: Pogodne

PostWysłany: Śro Paź 17, 2007 21:29    Temat postu: Re: Kościelny fotograf na chrzest

Pan fotograf pracuje nie tylko w jednej parafii. W poprzedniej parafii po sąsiedzku ( na ul. Świętokrzyskiej) także "pilnie" pstryka zdjęcia w czasie Chrztu Św. I równie nachalny jest z wynikami tej pracy. Osobiście nie skorzystałam. Oburzona byłam, że ktoś z parafii podał adres i ze trzy razy nas nachodził ze zdjęciami (dwa lata temu wywoływał ten pan zdjęcia za płytę trzeba byłoby zapłacić dodatkowo).

A propo
Czy u Was roznoszo dziś opłatek na Święta?
Pozdrawiam
dittka 
   

VIP


Dołączył: Sob Paź 14, 2006 22:28
Posty: 648
Skąd: Nieborowska

PostWysłany: Śro Paź 17, 2007 22:19    Temat postu: Re: Kościelny fotograf na chrzest

Irma napisał:
A propo
Czy u Was roznoszo dziś opłatek na Święta?
Pozdrawiam


Na Nieborowskiej też byli - dwóch śmierdzących alkoholem typów... Rok temu tego typu przedsiębiorcy też wcezśnie zaczynali. Chcą zdążyć obskoczyć wszystkich przed księżmi. CWANIAKI!

_________________
pozdrawiam - dittka
7965699
Komzar 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Wrz 28, 2006 12:12
Posty: 128
Skąd: A.J. 25

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 8:03    Temat postu: Re: Kościelny fotograf na chrzest

dittka napisał:
Chcą zdążyć obskoczyć wszystkich przed księżmi. CWANIAKI!


A co, biednemu żałujesz? Księdzu na jedzenie i picie nie brakuje, a tu ludzie w potrzebie! Smile
653574
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama